Covid-19: Rata de infectare în județul Neamț, 29 octombrie
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/05/corona-2-1.jpg)
Instituția Prefectului a comunicat astăzi, 28 octombrie, situația actualizată a numărului de cazuri confirmate pozitiv cu coronavirus în județul Neamț.
La ora redactării acestui articol 26 localități se află în scenariul roșu, iar 7 dintre acestea au peste 10 cazuri la mia de locuitori. Incidența la nivel județean este 6,31 la mie. Informații detaliate în documentul PDF de mai jos:
incidenta-L-29.10.2021![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)