Copil transportat cu un elicopter SMURD din Neamț la București
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/07/smurd-1024x678-1-1.jpg)
Un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Roman va acționa în această seară pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la aterizarea/ decolarea unui elicopter SMURD pe stadionul Moldova din municipiul Roman.
„Elicopterul va prelua și transporta un copil de 4 ani la Spitalul de Copii „Victor Gomoiu” din București.”, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)