Conferință festivă dedicată Zilei Naționale a României și împlinirii a 148 de ani de la înființarea Colegiului Național „Petru Rareș”
Pe 24 Noiembrie 2017, începând cu ora 10:00, va avea loc Cercul pedagogic al profesorilor de istorie, găzduit de catedra de istorie a Colegiului Național „Petru Rareș” Piatra-Neamț cu participarea tuturor profesorilor de istorie din Piatra-Neamț și împrejurimi.
Evenimentul este o conferință festivă dedicată Zilei Naționale a României și împlinirii a 148 de ani de la înființarea Colegiului Național Petru Rareș.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)