Concursul interjudețean de Karting- Educație rutieră „Cupa Pietricica”. Galerie Foto
Concursul interjudețean de Karting- Educație rutieră „Cupa Pietricica” s-a încheiat vineri, 1 iulie, cu o festivitate de premiere la care a participat și primarul Dragoș Chitic.
Concursul desfășurat în perioada 30 iunie- 1 iulie ( aflat la prima ediție) a fost organizat de Palatul Copiilor Piatra-Neamț și a fost finanțat de Primăria Piatra-Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Mare rusineeeeeee! Evenimentul s-a desfarsurat la sala polivalenta. Piatra Neamt dispune de o infrastructura cu multe posibiulitati pentru acest sport: poligonul de la Sarata. Ar trebui refacut si dat in folosire. Sunt multi iubitori de karting in Piatra Neamt si nu numai. Imi doresc ca domnul primar sa se autosesizeze si sa faca ceva cu acel poligon. Unde mai adaug ca ar deservi si ca loc de antrenamente pentru drifterii din orasul nostru, drifteri cu REZULTATE la copetitii.