Concurs cu participare internațională, perioada 9-13 august, la Baza Hipică „Virgil Bărbuceanu” din Piatra-Neamţ
Federaţia Ecvestră Română, Ministerul Tineretului şi Sportului şi Clubul Sportiv Ecvestru Piatra-Neamţ organizează în perioada 9-13 august 2017, la baza hipică „Virgil Bărbuceanu” din Piatra-Neamţ, Concursul Internațional Trofeul „Virgil Bărbuceanu”( ediția a XIII) şi Finala Campionatului Național de sărituri peste obstacole. În cadrul finalei vor fi stabiliți campionii naționali la categoriile B, C, D , E și F (la toate categoriile de vârstă): copii, juniori, amatori, amazoane, tineret și seniori.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)