Concertul coral „Venite adoremus”deschide seria evenimentelor dedicate Crăciunului
Centrul pentru Cultură şi Arte „Carmen Saeculare” Neamţ şi Academia Naţională de Muzică „Gheorghe Dima” Cluj-Napoca, Extensia Piatra-Neamţ, invită publicul pietrean la concertul coral intitulat „Venite adoremus”.
Acest eveniment, în care va performa corul „DimAcord” al studenţilor Academiei, condus de dirijoarea Rodica Trandafir, este o ocazie binevenită de a ne pregăti sufleteşte pentru Sfânta Sărbătoare a Naşterii pe care întreaga lume creştină o va celebra pe 25 decembrie.
Concertul, parte integrantă a Stagiunii artistice 2019-2020, va avea loc miercuri, 4 decembrie 2019, la sala studio „Theodor Macarie” a Liceului de Artă „Victor Brauner” Piatra-Neamţ, începând cu ora 18:00.
Intrarea este liberă, în limita locurilor disponibile.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)