Concert de percuție la Liceul de arte „Victor Brauner”
Miercuri, 13 mai, la Liceul de Arte „Victor Brauner” din Piatra-Neamț a avut loc un concert de percuție susținut de Ansamblul Academiei de Muzică „Gheorghe Dima” Cluj-Napoca, Extensia Piatra-Neamț, un concert sub conducerea muzicală asist. univ. drd. Alexandru Veleșcu în care au fost interpretate lucrări din creaţia compozitorilor: Piotr Lachert, Ronald Keezer, Ney Rosauro, Vic Firth.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)