Concert de Crăciun, miercuri, 14 decembrie, la Liceul de Arte “Victor Brauner”
Academia de Muzică „Gheorghe Dima” Cluj-Napoca, Extensia Piatra-Neamţ în parteneriat cu Centrul pentru Cultură şi Arte „Carmen Saeculare” Neamţ, vă invită, miercuri, 14 decembrie 2016, ora 18:30, la Liceul de Arte “Victor Brauner”, să participati la CONCERTUL DE CRĂCIUN care va fi susţinut de corul de cameră al facultăţii, dirijor – Rodica Trandafir, de studenţii claselor de canto (pregătirea muzicală: conf. univ.dr. Anastasia Buruian, lect. univ. dr. Gabriela Pepelea), la pian – cda.dr. Raisa Bârliba, şi de formaţia “Trio TRiLL” (Ligia P. Ghilea – soprana, Rodica Trandafir – vioară, Ligia Ghilea – pian).
Intrarea este liberă, în limita locurilor disponibile.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)