Comunicat de presa USL Neamt
În urma unei informaţii apărute pe site-ul administratie.ro, folosind ca sursă Agerpres, se menţionează că Vasile Pruteanu, candidatul USL Neamţ ar fi făcut o plângere penală împotriva prefectului de Neamţ, Mihai Archip.
“Nu înţeleg sensul acestei dezinformări, mi se pare o lipsă totală de deontologie din partea celor care au transmis intenţionat informaţia în mod eronat. În acest sens am purtat o discuţie telefonică cu domnul prefect Mihai Archip şi l-am informat că nu am depus plângere penală împotriva domniei sale. Încă nu vreau să mă pronunţ asupra modului în care informaţia a ajuns pe cel mai important site de ştiri din administraţie, dar observ o lipsă de documentare la care nu mă aşteptam din partea celor care scriu şi transmit aceste informaţii”, a declarat Vasile Pruteanu.
Comunicat de presa USL
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Buna ziua !
Este un proverb intelept:
„Uneori ciinele devine violent si isi rupe cu gura coada , dar…pina la urma tot cu coada sa se impaca…..!”
Vom vedea cu totii cum vor evolua evenimentele in viitorul apropiat , cind se vor produce probabil multe schimbari si rafuieli…!