Comunicat de presa PRM
Comitetul Director al Partidului România Mare anunţă cu tristeţe nemărginită încetarea din viaţă a celui care a fost preşedintele partidului, Corneliu Vadim Tudor. Corpul neînsufleţit va fi depus la Biserica Sfîntul Gheorghe Nou, de la Kilometrul Zero al Bucureştilor, începînd de astăzi, 15 septembrie 2015, orele 14. Vor putea să-i aducă un ultim omagiu toţi cei care l-au iubit şi l-au apreciat pînă joi, 17 septembrie, cînd va avea loc slujba de înmormîntare, la orele 12, tot la Biserica Sfîntul Gheorghe Nou, după care va fi condus pe ultimul drum la Cimitirul Ghencea Civil.
Toţi membrii şi simpatizanţii Partidului România Mare transmit condoleanţe familiei îndoliate.
Biroul de Presă al Partidului România Mare
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Durerea este foarte mare. A fost un om printre oameni. O fire deschisa care a spus lucrurilor pe nume, un suflet bun. Patriotismul lui nu va putea fi inlocuit de nici un politician actual. A fost caracterizat de cinste si dreptate. Adevarul spus de el de multe ori supara pe cei care se acopereau cu diverse aparari. DUMNEZEU SA-L IERTE