Comuna Săvinești este deszăpezită aproape complet
După ninsorile abundente din ultimele 24 de ore, primarul comunei Săvinești, Daniel Horciu, anunță că aproape toată comuna a fost deszăpezită. Totodată, primarul Daniel Horciu își cere scuze că a durat așa de mult, dar precizează că se fac toate eforturile ca situația să fie ținută sub control (cu utilajele și oamenii disponibili).
” Îmi cer scuze public pentru că la această oră nu este gata deszăpezirea în toată comuna !!!! Până la ora 13:00 va fi gata !”, spune primarul Daniel Horciu pe pagina sa de Facebook.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)