Comuna Săvinești cere fonduri europene pentru reabilitarea unei școli și a căminului cultural
Primăria comunei Săvinești vrea fonduri europene pentru reabilitarea a două obiective importante. Este vorba despre fonduri necesare pentru reabilitarea Școlii nr.1 din comună, proiect care presupune schimbarea acoperișului, a geamurilor termopan, reabilitare termică și a altor lucrări pentru ca elevii și cadrele didactice să își poată desfășura activitatea în condiții cât mai bune.
De asemenea, domnul primar Daniel Horciu ne-a declarat că speră să poată obține fonduri și pentru reabilitarea exterioară a căminului cultural. În caz contrar, se vor găsi soluții de alocare a fondurilor din bugetul primăriei pentru acest tip de lucrare.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)