Coliziune între două autoturisme în Neamț – ambii șoferi au fost răniți
La data de 24 mai a.c., în jurul orei 10:50, polițiștii din cadrul Formațiunii Rutiere Târgu-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Mihai Eminescu, din Târgu-Neamț.
Din cercetările efectuate de polițiști a reieșit faptul că, în timp ce o femeie de 33 de ani, din Ghindăoani, conducea un autoturism pe sectorul de drum anterior menționat, din direcția Târgu-Neamt spre Humulești, nu ar fi păstrat o distanță suficientă față de autoturismul ce se deplasa în fața sa, condus de un tânăr de 25 ani, din Grumăzești, intrând în coliziune cu acesta.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea celor doi conducători auto.
Ambii conducători auto a fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Inspector Ramona CIOFU – IPJ NEAMȚ
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)