Colectivul Colegiului Național „Calistrat Hogaș” din Piatra-Neamț, mesaj de condoleanțe
La ceas de neașteptată despărțire de dascălul de excepție, călăuză spre rosturi temeinice pentru generații de elevi și tineri profesori, Doamna Prof. ALINA TEODORA PAMFIL, colectivul Colegiului Național « CALISTRAT HOGAȘ » ține să adreseze, cu profundă emoție, condoleanțe familiei și apropiaților și să exprime nemăsurată prețuire și trainică amintire celei ce a știut să vadă în toate mai binele, cu energie și viziune, convingere și rigoare, inteligență și profesionalism.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/11/Deces-1024x512.png)
Doamna Alina Pamfil rămâne în tabloul de familie al colegiului figura profesorului umanist pasionat și pasionant, prin erudiție și vocație.
Fie ca Domnul să-i încununeze statornica dăruire întru Veșnicie!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)