COD GALBEN de ceață și polei în Neamț. Circulați cu prudență, vizibilitate scăzută!
ANM e amis o informare de COD GALBEN de ceață valabilă pentru județul Neamț, astfel:
Valabil de la: 09-01-2022 ora 9:00 până la: 09-01-2022 ora 11:00
Zona – Județul Neamţ: Roman, Săbăoani, Tămășeni, Cordun, Horia, Doljești, Gherăești, Trifești, Ion Creangă, Sagna, Icușești, Botești, Secuieni, Dulcești, Moldoveni, Făurei, Văleni, Bira;
Se vor semnala: ceață ce determină scăderea vizibilității sub 200 m, izolat sub 50 m, asociată cu burniță și care în funcție de condițiile locale va determina formare de polei sau ghețuș.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)