Cod galben de ploi în Neamț
Conform Administrației Naționale de Meteorologie, astăzi, între orele 09:15 si 10:30, mai ales partea centrală a județului Neamț, inclusiv localitățile Bahna, Romani, Moldoveni, Mărgineni, Făurei, Bărgăoani, Dragomirești, Grumăzești, Țibucani, Târgu Neamț, se vor semnala averse de ploaie care vor atinge și depăși 25 l/mp și intensificări de scurtă durată ale vântului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)