Cocoțată în vârf de brad, o pisică a fost salvată de pompierii din Piatra-Neamț
ISU Neamț ne-a informat că, în urma unui apel la 112, pompierii pietreni au intervenit cu o autospecială de lucru la înălțime pentru degajarea unei pisici dintr-un brad situat pe strada Progresului din municipiul Piatra-Neamț. După ce au coborât pisica din copac pompierii au predat-o proprietarului.
Felicitări pompierilor pentru implicarea în salvarea vieților oamenilor și animalelor!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Felicitări! Un gest foarte frumos.