CJ Neamț predă Pavilionul Oncologie către MDRAP, pentru reabilitare și consolidare
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2018/08/sorina-pintea-cj-neamt-5-1024x576.jpg)
În ședința ordinară din 26 iulie, Consiliul Județean Neamț a aprobat predarea către Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice (MDRAP) ), prin Compania Națională de Investiții (CNI), a amplasamentului și asigurarea condițiilor în vederea executării obiectivului de investiții Reabilitarea- consolidarea Pavilionului Oncologie din cadrul Spitalului Județean de Urgență Piatra-Neamț.
Predat pe bază de protocol, amplasamentul are o suprafață construită de 463 mp și un teren aferent de 59815 mp
De asemenea, s-a aprobat finanțarea din bugetul județului Neamț a cheltuielilor pentru servicii și lucrări (lucrări de amenajare teren, lucrări exterioare și împrejmuire, racordurile la utilități-energie electrică, apă, canal, gaz, studii, echipamente, și dotări). Valoarea se ridică, potrivit devizului , la 153.936 lei, cu tva inclus.
Prin aceeași hotărâre, CJ Neamț se obligă ca, după predarea amplasamentului și a obiectivului de investiții realizat, să mențină destinația acestuia și să îi întrețină pentru o perioadă de minim 15 ani.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)