A fost reluat traficul rutier pe raza localității Crăcăoani
ACTUALIZARE, ora 13:20
Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează circulația rutieră pe DN15C Piatra Neamț – Târgu Neamț s-a reluat, pe un fir alternativ. Traficul fusese oprit total pe raza localității Crăcăoani, după ce un tir (care a intrat pe drumul național de pe o arteră secundară) a rămas imobilizat pe carosabil, blocând ambele sensuri de deplasare.
„Un TIR încărcat cu lemne a rămas blocat pe carosabil, la intrarea de pe un drum secundar. Circulația se desfășoară dirijat de Poliție, timp în care se lucrează pentru transbordarea încărcăturii și degajarea totală a carosabilului.”, transmite DRDP Iași.
Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că, începând cu ora 12:30, pe DN15C ( Piatra-Neamț – Târgu Neamț) pe raza localității Crăcăoani, județul Neamț, este blocată circulația rutieră.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/02/drum-blocat123-1024x512.png)
Un tir (care a intrat pe drumul național de pe o arteră secundară) a rămas imobilizat pe carosabil, blocând ambele sensuri de deplasare.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)