Circulația rutieră este restricționată în centrul municipiului Piatra-Neamț
Circulația rutieră în centrul municipiului Piatra-Neamț este momentan restricționată, prin urmare evitați această rută.
Măsura închiderii centrului a fost adoptată deoarece mâine, 25 aprilie, primăria municipiului Piatra-Neamț organizează în Parcul Central evenimentul „Surprizele Iepurașului” dedicat copiilor de toate vârstele.
„Evenimentul se află la prima ediție și are ca scop promovarea activităților în familie, într-o perioadă în care părinții au ocazia să petreacă mai mult timp de calitate alături de copii.
Activitatea centrală a evenimentului va fi o vânătoare de ouă de Paști, completată de activități educativ distractive pentru copii, realizate împreună cu o trupă de animatori. Vor fi jocuri interactive, concursuri cu premii și ateliere de creație cu tematică pascală.
Activitățile propuse se vor desfășura în intervalul orar 11.00-14.00. Vă așteptăm cu mic cu mare, într-o atmosferă de sărbătoare și relaxare să descoperiți „Surprizele Iepurașului”.” notează primăria.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/04/centru-2-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/04/centru-1-1024x768.jpeg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)