Circulați cu atenție pe DN 15C până la tractarea autobetonierei răsturnate. Zona este semnalizată
DRDP Iași recomandă circulația cu atenție în zona accidentului rutier produs pe DN 15C, km 30+300, în extravilanul localității Bălțătești din județul Neamț.
O autobetonieră s-a răsturnat în afara părții carosabile, fără a rezulta victime.
Carosabilul în zonă este uscat, zona fiind semnalizată de către lucrătorii DRDP Iași – District Tg. Neamț, până la tractarea autovehiculului răsturnat. Circulați cu atenție!
Până la sosirea forțelor de intervenție conducătorul auto, în vârstă de 22 de ani, s-a autoevacuat. Acesta a fost asistat de echipajul SMURD, refuzând transportul la spital. Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor prin deconectarea bornelor.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)