Cine este noul manager de la spitalul din Piatra-Neamț, numit de Ionel Arsene
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/05/verzea.png)
Dr. Dan-Silviu Verzea a fost numit în funcția de manager interimar al Spitalului Județean de Urgență Piatra-Neamț.
Conform legii adoptate de Parlament, spitalul trece în subordinea Consiliului Județean Neamț după ce pe perioada stării de urgență și a primelor zile de stare de alertă s-a aflat în subordinea Ministerului Sănătății. Funcțiile de manager au fost ocupate în această perioadă în care spitalul a fost în subordinea Ministerului de către dr. Daniela Marcoci și ec. Marius Ghineț.
Numirea dr. Verzea a fost făcută de președintele de Consiliu Județean Neamț, Ionel Arsene.
Dr. Silviu Verzea este medic primar – chirurgie generală, absolvent al Institutului Medico Militar, UMF Carol Davila București, și a ocupat în trecut mai multe funcții în spital, printre care acelea de director medical sau purtător de cuvânt.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Dar la RU umbla careva?Schimba cineva fosilele alea mafiote ce numai aranjamente fac de ani buni?
Vad si eu o decizie f buna
Interesant ar fi sa aflam si cine e noul manager economico-financiar.