Cinci proiectile de artilerie, descoperite pe malul râului Moldova
Echipa pirotehnică a ISU Neamţ a executat duminică, în jurul orei 18:00, o misiune în comuna Păstraveni, pe malul râului Moldova. În locul indicat de apelantul pe 112 au fost descoperite 5 proiectile de artilerie calibrul 75mm.
În urma cercetării cu detectorul de metale a mai fost descoperită o lovitură de același tip. Muniția a fost ridicată în vederea depozitării și, ulterior, a distrugerii.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)