Cercetată pentru folosirea unui minor în scop de cerșetorie
În ziua de 15 noiembrie orele 10:00 un echipaj din cadrul Poliției municipiului Piatra Neamț a depistat o femeie de 39 ani din comuna Asău, județul Bacău, care a apelat în mod repetat la mila trecătorilor pe b-dul 9 Mai, cerând ajutor material, folosindu-se în acest scop de fiul său minor în vârstă de 1 an. În cauză a fost întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de folosirea unui minor în scop de cerșetorie.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Mai apare din cand in cand o „mama” cu un copil langa chioscul de ziare de langa Carrefour!