Centrul de Sprijin și Asistență de Specialitate pentru Copii din Piatra-Neamț a primit vizita lui Moș Crăciun
Moșul cel bun, cu desaga în spinare, a poposit și în acest an la Centrul de Sprijin si Asistență de Specialitate din Piatra-Neamț.
Au fost prezenți la eveniment primarul Dragoș Chitic, viceprimarul Lumința Vîrlan și Ana Berea, directorul Executiv DAS.
„Timp de o ora, beneficiarii centrului au colindat, au spus urături, au sorcovit si au recitat poezii, aducând spiritul si bucuria sărbătorilor de iarna în sufletul participantilor”, a transmis Direcția de Asistență Socială a Municipiului Piatra-Neamț.
De asemenea, Direcția de Asistență Socială a Municipiului Piatra-Neamț a adus mulțumiri tuturor persoanelor implicate pentru strădanie și pentru bucuria adusă beneficiarilor centrului: Asociația „ADELFIA”, Asociația Social-Culturală „Gogu Craiu”, Centrul Social de zi „SAMARITEANUL”.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)