Centru special pentru candidaţii din alte judeţe care vor să se înscrie la liceele din Neamț
Conform Calendarului admiterii în clasa a IX-a, în perioada 3-6 iulie are loc activitatea de completare a opţiunilor în fişele de înscriere de către absolvenţii clasei a VIII-a.
Centrul special de înscriere pentru elevii care provin din alte județe și vor să fie admişi la liceele din Neamț va fi organizat la Colegiul de Informatică din Piatra-Neamț, str. Mihai Viteazu nr. 12.
Înscrierile încep luni, 3 iulie şi se vor încheia joi, 6 iulie, în intervalul orar 9:00-16:00.
Mai multe detalii aici.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)