Ceahlăul a pierdut meciul cu Metaloglobus București în etapa a 7-a din Liga 2

0

Partida Metaloglobus București – CSM Ceahlăul a avut loc astăzi, sâmbătă, 23 septembrie de la ora 11.00, la Clinceni. A fost un meci în deplasare pentru Ceahlăul, în programul etapei 7 a Ligii 2 Casa Pariurilor, iar suporterii galben-negrilor au putut vedea meciul în direct pe FRF.TV.

Matei Moraru a înscris primul gol al partidei, în minutul 13, pentru Ceahlăul. De la echipa adversă, Georgian Honciu a egalat scorul, în minutul 44.

În a doua repriză, scorul a fost schimbat în favoarea Metaloglobus prin golul lui Dragoș Huiban în minutul 88.

Scor final 2-1, pentru Metaloglobus. Înfrângerea va costa Ceahlăul în poziția din clasament.

Meciul poate fi revăzut pe frf.tv.

Partida următoare a echipei Ceahlăul, contra celor de la Unirea Dej, a fost programată pentru vineri, 29 septembrie 2023, cu începere de la ora 18:00, în direct la Digi Sport 1 și Prima Sport 1.