Ce se întâmplă anul acesta cu Ziua Marinei și Zilele Orașului Bicaz
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/08/covid-1024x512.png)
Pe fondul situației deosebite prin care trece anul acesta întreaga planetă, la Bicaz nu se organizează niciun fel de activități dedicate celor două evenimente din viața orașului: Ziua Marinei, respectiv Zilele Orașului Bicaz.
Totuși în data de 15 august 2020, începând cu orele 20,30, va avea loc proiecția filmului ,,Maria-Inima României”, film dedicat Reginei Maria, cea care a iubit atât de mult Bicazul și împrejurimile.
„Proiecția va avea loc în curtea școlii Regina Maria-Mărceni. Vă așteptăm cu drag la activitatea noastră!”, ne-a declarat primarul Nicolae Sălăgean.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)