Ce mai culeg nemtenii din curte
În ziua de 21 iulie a.c., au fost descoperite în localitatea Dochia, Neamţ de Stelică L., 57 de ani, elemente de muniţie constând în 3 cartuşe de 7,92 mm, în timpul unor lucrări agricole de sezon, în spatele locuinţei personale. Echipa pirotehnică a Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă “Petrodava” al judeţului Neamţ a intervenit în asanarea lor în jurul orei 10 prin verificarea zonei cu detectorul de metale. Muniţia provenea din cel de-al doilea război mondial, fiind un real pericol pentru manipularea şi transportul acesteia.
MORALA – Munca in gradina poate dauna grav sanatatii .
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)