Căutat de autoritățile italiene și depistat de polițiștii nemțeni
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2017/11/international-1024x512.png)
Pe numele bărbatului a fost emis un mandat de arestare european, fiind condamnat la 3 ani și 10 luni de închisoare pentru infracțiuni de furt, aderare la grup infracțional și infracțiuni la regimul rutier.
Acesta a fost preluat de polițiști și prezentat Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Bacău, care a emis ordonanța de reţinere pentru o perioadă de 24 de ore.
Persoana a fost depusă în Centrul de Reţinere şi Arest Preventiv Bacău, urmând a fi prezentată Curţii de Apel Bacău, pentru confirmarea mandatului european de arestare.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)