Cățel salvat dintr-o fântână de pompierii nemțeni
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/fantana-caine-1024x658.jpg)
Sâmbătă, 3 iunie, în jurul orei 17:10, pompierii au primit un apel de urgență pentru a interveni în salvarea unui câine căzut într-o fântână în localitatea Rocna, comuna Icușești.
La fața locului s-au deplasat un echipaj de pompieri din cadrul Detașamentului Roman, cu o autospecială de stingere echipată cu modul pentru descarcerare, și membri ai SVSU Icușești. Cu ajutorul echipamentelor specializate, pompierii au reușit să scoată câinele dintr-o fântână dezafectată, având o adâncime de 15 m și un diametru de un metru.
După ce a fost salvat din fântână, animalul a fost returnat proprietarului său.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)