Casă înghițită de flăcări în această dimineață, în Neamț (FOTO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/incendiu-1-1024x612.jpg)
La ora 04:19 pompierii au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o casă situată pe strada Ștefan cel Mare din comuna Vânători Neamț.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Târgu-Neamț.
La sosirea pompierilor incendiul se manifesta generalizat în interiorul și la acoperișul unei case cu posibilitatea propagării la anexele gospodărești și la o casă învecinată. Forțele de intervenție au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului.
Din fericire în interiorul casei nu se aflau persoane.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost efectul termic al curentului electric, a transmis Căpitan Irina POPA – ISU NEAMȚ.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)