Care sunt restricțiile în Neamț pentru noaptea de 3 spre 4 aprilie
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/04/Pastele-Catolic.jpg)
Credincioșilor catolici din Neamț care vor participa la Slujba de Înviere în noaptea de 3 spre 4 aprilie, vor avea voie să circule în intervalul până la ora 2:00
Cei care participă la slujbă trebuie să poarte obligatoriu masca de protecție și să îşi dezinfecteze mâinile cu dezinfectant. Pentru participanții la slujbe, trebuie asigurată o suprafaţă de minimum 4 metri pătrați pentru fiecare persoană şi o distanţă de minimum 2 metri între persoane, dacă slujba se desfășoară în interior, și o distanță de 1,5 metri, în cazul ceremoniilor oficiate în aer liber.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
HRISTOS A INVIAT
ADEVARAT A INVIAT!!