Campanie de sterilizări gratuite pentru câini cu sau fără stăpân, în Pângărați
În perioada 25-27 septembrie are loc o campanie de sterilizări gratuite pentru câini cu sau fără stăpân la fostul Cămin Cultural din localitatea Stejaru – Pângărați. Se pot înscrie căței și din afara localității Pângărați.
Rezervări: 0745 356 557
Echipa veterinară: Nomad Vet Association
Eveniment: https://fb.me/e/1mwOEv8dW
Google Maps: https://goo.gl/maps/K4N787u1G7rA3jap9
De ce este important să sterilizați? Sterilizându-i, veți contribui la prevenirea bolilor, a puilor nedoriți, abandonului și cruzimii. Fiți responsabili!
Beneficiile sterilizării: reduce riscul apariției tumorilor mamare – Împiedică apariția tumorilor ovariene și a piometrului – Împiedică apariția cancerului testicular – Previne apariția problemelor de prostată – Elimină neplăcerile cauzate de manifestarea comportamentului sexual (marcarea teritoriului, etc.) – Animalele sterilizate trăiesc mai mult! Animalele nu trebuie să mănânce cu 12 ore înaintea sterilizării! De asemenea, vor avea nevoie de îngrijire după operație.
Campania este organizată de domna Mirela Arvinte și finanțată de Asociația Netzwerk RumänienStreuner (Germania).
Partener digital Ham Piatra Neamt – YOUth for Neamt – Asociația Negrilică
Bună seara. La comuna Borca din județul Neamț, nu veniți? Sunt o grămadă de câini fără adăpost care necesita sterilizare.