Campania „Ajută un copil să zâmbească” este și a TA! Implică-te!
Campania „Ajută un copil să zâmbească!” initiată și organizată de Clubul de Copii ARTIS și Asociația „VREAU SĂ AJUT!” este un proiect umanitar care se derulează din anul 2012 cu ajutorul sponsorilor, al partenerilor și bineînțeles al voluntarilor.
Campania se desfășoară în lunile noiembrie – decembrie prin școlile și grădinițele din Piatra Neamț. Copiii care contribuie la această campanie au posibilitatea de a înțelege semnificația Crăciunului prin bucuria de a dărui, care este fără îndoială cel mai important câștig al demersului de solidaritate pe termen lung. Un alt aspect important al campaniei este faptul că, treptat, ajutorul a devenit unul constant pentru o parte dintre copiii și familiile din cadrul campaniei.
În acest an, Profesorul de joacă este alături de cei mici. Leon Magdan le va oferi copiilor o seară magică de spectacol. Invităm pe toți cei care doresc să ajute un copil să zâmbească să se alăture demersului de solidaritate.
Împreună împărțim bucurii, împreună ajutăm mai mult! Campania „Ajută un copil să zâmbească este și a TA! Implică-te.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)