Calculator furat dintr-o scoala
În ziua de 19.05.2013, în jurul orei 03.35, politisti din cadrul Postului de Politie Răucesti, aflându-se în serviciul de patrulare pe raza satului Oglinzi, comuna Răucesti, l-au depistat pe minorul G. M., de 17 ani, din comuna Timisesti, care a sărit gardul Liceului Tehnologic Oglinzi în stradă, având asupra sa o unitate de calculator si două boxe audio.
Din cercetările efectuate s-a stabilit ca G. M., a pătruns prin efractie, pe o fereastră, într-o sală de curs a liceului, de unde a sustras bunurile găsite asupra sa.
În cauză a fost întocmit dosar penal pentru săvârsirea infractiunii de furt calificat.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
[…] Citeste toata stirea Calculator furat dintr-o scoala la ziarpiatraneamt.ro. […]