Cal cu piciorul blocat pe calea ferată, în zona Punte Ștrand
Duminică, 25.06.2017, la ora 08:19, Dispeceratul Integrat ISU – Ambulanță al județului Neamț a fost anunțat prin numărul unic pentru apeluri de urgență „112” despre faptul că un cal a rămas blocat cu piciorul într-un macaz CFR în zona Punte Ştrand din municipiul Piatra Neamţ. La locul indicat de apelant s-au deplasat şapte pompieri militari cu o autospecială de stingere şi o ambulanţă SMURD(EPA) din cadrul Detașamentului de Pompieri Piatra Neamţ Forţele au intervenit cu materialele din dotare, eliberând piciorul calului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)