Cadru medical de la Neamț, aflat în stare gravă, are nevoie de un transfer la un spital mai bine pregătit
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/07/spital.jpg)
Rugăm clasa politică ce se implică pentru pacienții care devin subiecte publice să se implice și în cazul cadrului medical de la Piatra-Neamț aflat în stare gravă cu COVID și probleme cardiace la secția ATI a Spitalului Județean de Urgență Piatra-Neamț.
E vorba de un asistent medical din spital, de 38 de ani, care se luptă să supraviețuiască la ATI și nu s-a găsit nicio posibilitate pentru a fi transferat la un spital universitar sau un spital cu dotări superioare și personal specializat pentru afecțiuni cardio și pulmonare.
Acestui asistent și altor cadre medicale trebuie să li se acorde o atenție deosebită pentru că ei nu contractează virusul la nunți, botezuri sau alte distracții, ci se îmbolnăvesc în timp ce salvează viețile celor infectați.
Iosub Robert
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Doamne ajuta!
Doamne ajuta!!!! Sănătate multa.
Va multumesc si sper sa se sparga barierele birocratice si sa luptam pentru sansa ei !!!