Bovină rămasă blocată în albia Bistriței
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/06/377c3d92-af05-4e61-8cfa-1b81235c6ff5-1024x768.jpg)
În aceste momente (ora 22.20), pompierii intervin într-o misiune de deblocare a unui animal (bovină), rămas blocat în albia râului Bistrița, zona coada Lacului – Izvorul Muntelui, localitatea Poiana Largului.
Revenim cu informații.
Update ISU Neamț:
Miercuri, 12.06.2019, în jurul orei 22:09, Dispeceratul Integrat ISU – Ambulanță al județului Neamț a fost anunțat prin Sistemul Național Unic pentru Apeluri de Urgență „112”, despre faptul că un vițel a rămas blocat în albia râului Bistrița, pe raza comunei Poiana Teiului, sat Topoliceni.
La locul solicitării s-au deplasat pompierii militari din cadrul Detașamentului de pompieri Târgu Neamț – Garda II Poiana Teiului, cu o autospecială de intervenție de capacitate medie.
Salvatorii au intervenit pentru scoaterea animalului, din albia râului, cu mijloacele din dotare .
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)