Biciclist din Piatra-Neamț, rănit în urma unui eveniment rutier
La data de 12 octombrie a.c., în jurul orei 12:40, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în localitatea Gârcina.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit faptul că, în timp ce un bărbat în vârstă de 66 de ani, din Piatra-Neamț, se deplasa pe o bicicletă, în localitatea Gârcina, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare și s-ar fi autoaccidentat.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
a transmis insp. Ciofu Ramona – IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)