Biblioteca Județeană organizează atelier de engleză pentru copii
Biblioteca Județeană „G.T. Kirileanu“ Neamț organizează un atelier de limba engleză pentru copii, care se va desfășura în perioada 16 martie – 25 mai 2020, pe parcursul a șapte întâlniri tematice.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/03/Afis-Atelier-Engleza-724x1024.jpg)
Atelierul se adresează copiilor cu vârsta cuprinsă între 8 și 10 ani, va avea loc o dată pe săptămână, în ziua de luni, de la ora 15.00 la ora 16.00, la Filiala de Carte Străină a bibliotecii județene.
Scopul atelierului vizează dezvoltarea abilităților copiilor de comunicare în limba engleză, cunoștințele fiind însușite prin activități formale și non-formale: exerciții de vocabular, de pronunție și de gramatică – nivel începător, cântece, poezii și povești.
Îndrumător de specialitate va fi prof. Ioana Dana Filip, voluntar în cadrul proiectului.
Înscrierile au loc la Filiala de Carte Străină, în perioada 9-16 martie 2020, pe baza permisului de bibliotecă și a taxei de participare, în valoare de 28 lei, necesară pentru achiziționarea materialelor folosite în cadrul activităților atelierului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)