Bătrân găsit inconștient de pompieri, transportat de urgență la spital
Ca urmare a unui apel la 112 de la ora 16:52, pompierii pietreni au intervenit (cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare) pentru deblocarea unei uși de la un apartament situat într-un bloc de locuințe de pe strada Aleea Garofiței în municipiul Piatra-Neamț.
În interiorul apartamentului de la etajul pompierii au găsit un bărbat de 70 de ani căzut, în stare de inconștiență. Acesta a fost preluat de echipajul SAJ și transportat la UPU Piatra-Neamț.
a transmis ISU Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)