Bătrân căzut în casă – Pompierii au intrat pe geamul balconului
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/05/nuuuuuuuuuuuu-1.png)
Prin apel la 112, în jurul orei 12.45, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la un apartament din orașul Târgu Neamț.
La locul solicitării s-au deplasat un un echipaj de pompieri din cadrul Detașamentului Târgu Neamț, cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și un echipaj de la SAJ. Pompierii au intrat în apartamentul situat la primul etaj cu ajutorul scării culisabile, pe geamul de la balcon. Militarii au fost găsit un bărbat (79 ani) căzut în locuință. Echipajul de la SAJ a preluat persoana și a transportat-o la CPU Târgu Neamț, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț, slt. Irina Popa.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)