Bărbatul scos din apele Bistriței nu a mai putut fi salvat. S-a declarat decesul
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/01/doliuu-1024x512.png)
În această după amiază, în jurul orei 14:50, pompierii au fost înștiințați că se observă trupul unei persoane în apele râului Bistrița, în localitatea Săvinești din comuna Poiana Teiului. Știrea inițială aici – click.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la SAJ Borca, Garda II de Intervenție și SVSU Poiana Teiului.
Un bărbat de aproximativ 52 de ani a fost scos din apele râului Bistrița până la sosirea forțelor de intervenție. Imediat au fost începute manevrele de resuscitare de către membrii echipajului SMURD și SAJ. Din păcate, bărbatul nu a răspuns manevrelor de resuscitare, fiind declarat decesul acestuia.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)