Bărbat tranferat la Iași după ce și-a ars mâinile
Un echipaj medical de pe ambulanță a fost solicitat ieri, 30 octombrie, în jurul prânzului, pentru un bărbat de vârstă de 42 de ani, din Cotu Vameș, comuna Horia, care suferise arsuri pe 6% din suprafața corpului.
Diagnosticat cu arsuri pe mâini, grad II-III pe aproximativ 6% din suprafaţa corporală, pacientul a fost preluat de un echipaj cu asistent medical şi transportat la Centrul de Primiri Urgenţe a Spitalului Municipal Roman. Din CPU s-a efectuat transferul interclinic la Iaşi.
CAZ DEOSEBIT:
30.10.2019, ora 12:37, Cotu Vameş, pacient sex masculin, 42 ani, diagnostic: arsură mâini, gr. II-III pe aprox. 6% din suprafaţa corporală; pacientul a fost preluat de un echipaj cu asistent medical şi transportat la CPU a Sp. Municipal Roman; din CPU s-a efectuat transferul interclinic la Iaşi.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)