Bărbat scos dintr-un șanț adânc, de pompieri
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2018/12/sant.png)
În această dimineață, pompierii nemțeni au intervenit într-o misiune de degajare a unei persoane, căzută într-un șant de aproximativ 3 m adâncime în localitatea Horia, în zona podului de la intrare în Roman.
La locul evenimentului s-a deplasat un echipaj de pompieri militari cu o autospecială de intervenție din cadrul Detașamentului de pompieri Roman și un echipaj SAJ. Persoana era conștientă, un bărbat de aproximativ 60 de ani.
Potrivit ISU Neamț, victima a fost degajată de echipajul de pompieri cu ajutorul tărgii lopată, fiind predată echipajului medical din cadrul Serviciului de Ambulanță Județean prezent la locul evenimentului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)