Bărbat resuscitat în aceste momente. A încercat să traverseze Bistrița
Astăzi, 5 ianuarie, în jurul orei 14:58, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Bicaz au fost sesizați, de un bărbat de 30 de ani, din Poiana Teiului, cu privire la faptul că socrul său a căzut în albia râului Bistrița.
Echipajul de poliție s-a deplasat la fața locului, stabilind că cele sesizare se confirmă, persoana în cauză fiind un bărbat de 53 de ani, din Poiana Teiului, ce ar fi avut intenția de a traversa râul Bistrița pentru a se deplasa la domiciliu.
La acest moment echipajele medicale efectuează manevre de resuscitare a bărbatului de 53 de ani.
a transmis sinsp. Ciofu Ramona – IPJ Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/01/resuscitare-apa-1024x768.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)