Bărbat preluat cu elicopterul SMURD și transportat la Iași
Un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Târgu Neamț a acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la aterizarea/ decolarea unui elicopter SMURD pe stadionul Cetatea din orașul Târgu Neamț. Elicopterul a preluat și transportat un bărbat de 56 de ani la IBCV în municipiul Iași, a transmis Lt. Irina Popa – ISU Neamt.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)