Bărbat preluat cu elicopterul SMURD de pe stadionul din Piatra-Neamț
Un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț acționează pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la aterizarea/ decolarea unui elicopter SMURD pe stadionul Ceahlăul din municipiul Piatra-Neamț. Elicopterul va prelua și transporta un bărbat de 77 ani la Spitalul Municipal Moinești, a transmis Căpitan Irina POPA, ISU Neamț.