Bărbat de 72 de ani, cercetat penal – A escaladat gardul unei societăți comerciale și a furat o ușă
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/11/police.jpg)
La data de 21 februarie a.c., polițiștii din cadrul Poliției municipiului Roman au fost sesizați prin apel 112, de către un bărbat în vârstă de 79 de ani, din Roman, cu privire la faptul că a fost victima unei infracțiuni.
Cu ocazia verificărilor efectuate de polițiști a rezultat faptul că la aceeași dată, în jurul orei 12:30, un bărbat în vârstă de 72 de ani din Roman, ar fi pătruns prin escaladarea gardului în curtea unei societăți comerciale din municipiul Roman, administrate de bărbatul de 79 de ani, de unde ar fi sustras o ușă metalică.
La scurt timp, bărbatul în cauză a fost depistat de organele de poliție, prejudiciul în valoare de 1.000 lei fiind recuperat în totalitate.
În cauză polițiștii continuă cercetările cu privire la săvârșirea infracțiunii de furt calificat.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)